Totalni raspad u Chelseu, golman(Kepa) nije htio da napusti igru, Sarri poludio, bacao boce

0
57

Manchester City je nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca osvojio engleski Liga kup, koji se igra pod službenim imenom Carabao Cup. Chelsea je uspio zaustaviti iznimno jak napad Građana u 120 minuta igre u kojima nije bilo pogodaka, a na kraju je pobjednika presudio rulet udaraca s bijele točke. Udarac Jorginha obranio je EdersonLuiz je pogodio vratnicu, a Saneovpromašaj nije bio skup. Precizni su za City bili GündoganAgüeroB. Silva Sterling, konačni je rezultat 3:4.

City je bio veliki favorit, kako zbog svoje izvrsne forme, tako i zbog nedavnog prvenstvenog ogleda u kojem je Bluese na Etihadu sredio sa čak 6:0. No, Sarri je iz tog poraza očito izvukao neke pouke, pa je njegova momčad na Wembleyju ipak djelovala čvršće i ozbiljnije. Talijanski je stručnjak svoje napadače Higuaina i Girouda ostavio na klupi, a Hazardu namijenio ulogu lažne devetke u početnoj postavi. Među pričuvama je svoju priliku čekao i hrvatski reprezentativni veznjak Mateo Kovačić.

U početku su se Građani nametnuli visokim presingom i posjedom, gotovo stalno igrali su na polovici suparnika, no teško se prolazilo kroz disciplinirane redove Bluesa. Izostale su zbog toga prave prilike, u prvom dijelu tek po jedan pokušaj Agüera i Otamendija, a na drugoj strani Hazarda.U nastavku je dobru priliku nakon solo-prodora imao Hazard, no pravovremeno ga je zaustavio Otamendi. Agüero je u 56. minuti zatresao mrežu, ali pomoćni sudac označio je zaleđe, pogotka nije bilo. Chelsea se u drugom poluvremenu polako počeo oslobađati pritiska te je stigao i do svoje najbolje prilike. Dogodilo se to u 66. minuti kad je Hazard probio po lijevoj strani i onda povratnom loptom uposlio Kantea čiji je udarac otišao iznad grede. Pet minuta kasnije neprecizan je bio i Barkley.

Rüdiger je u 72. minuti mudro postupio kad je spriječio kontranapad po cijenu žutoga kartona, De Bruyne nije uspio opasnije zaprijetiti iz slobodnog udarca koji je uslijedio. Opasno je zato bilo na drugoj strani nakon novog prodora Hazarda, ali je Pedro u završnici akcije umjesto udarca odabrao dodavanje i Cityjeva je obrana otklonila opasnost. Zanimljivo je da su u prva dva poluvremena obje momčadi uputile tek jedan udarac u okvir suparničkih vratiju.

Ni prvi produžetak nije donio promjenu rezultata iako su bojica menadžera posegnuli za promjenama. Redove Chelseaja osvježili su Hudson-OdoiLoftus-Cheek i Higuain, dok je kod Cityja ozlijeđenoga kapetana Fernandinha zamijenio Danilo, a nova lica bili su i Gündogan te Sane. Najbolju priliku za pogodak imao je u 110. minuti Agüero, tukao je iz blizine, ali je Arrizabalaga krajnjim naporom obranio.
Vratar Bluesa se ozlijedio prilikom obrane novog pokušaja Agüera u samoj završnici, Sarri ga je odlučio zamijeniti Caballerom, ali Španjolac nije htio iz igre i na kraju je ostao na terenu, na što je Talijan potpuno poludio.

Zanimljiva je to bila ilustracija odnosa koji vladaju u Chelseajevoj svlačionici, takvo što doista se ne viđa često na vrhunskoj nogometnoj razini. Najskuplji vratar svijeta iskazao je veliko nepoštovanje i dodatno potkopao Sarrijev autoritet. Na kraju je Španjolac obranio jedan jedanaesterac, ali je City slavio. Pitanje je što će nakon svega biti sa Sarrijem kojem je status od ranije bio upitan…